Wnioski "Rodzina 500 plus" i Świadczenia Rodzinne od 1 sierpnia 2017
26.07.2017 Radosław Szymeczko 903
1 października w systemie świadczeń rodzinnych, obejmujących także świadczenie z Programu "Rodzina 500 plus", rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy. Oznacza to, że wszyscy, którzy chcą korzystać ze świadczeń - także ci, którzy otrzymywali je dotychczas, muszą złożyć wnioski. Będzie to można zrobić już od 1 sierpnia - zarówno osobiście w miejscu wyznaczonym przez urząd gminy, jak i elektronicznie, za pośrednictwem ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, bankowości elektronicznej, PUE ZUS – Platformu Usług Elektronicznych ZUS oraz Profilu Zaufanego.

Jeżeli złożymy wniosek w sierpniu, nie będziemy mieli przerwy w wypłacaniu świadczeń. Otrzymamy je w październiku. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. - przypomniała minister Elżbieta Rafalska.

Formularze wniosków są już dostępne na internetowej stronie MRPiPS pod tym adresem.