Spis osób bezdomnych 2015
26.01.2015 Radosław Szymeczko 1079

Policzono osoby bezdomne w Gminie Nakło nad Notecią

W nocy z dnia 21 na 22 stycznia 2015r. w całym kraju liczono osoby bezdomne. Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędne do podejmowania wszelkich działań mających na celu ograniczenie negatywnych skutków bezdomności. Określenie liczby osób bezdomnych jest możliwe przez zsumowanie liczby osób bezdomnych spędzjących noc z 21 na 22 stycznia 2015r. w placówkach noclegowych, liczbę bezdomnych spędzających noc w tzw. miejscach "niemieszkalnych" oraz liczbę bezdomnych spędzających noc w szpitalach, hospicjach, ZOL-ach, innych placówkach zdrowia, zakładach karnych, aresztach śledczych itp.

Na terenie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią spis osób bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych przeprowadzony był 21 stycznia późnym wieczorem.W liczeniu osób bezdomnych uczestniczyli pracownicy socjalni MGOPS w Nakle nad Notecią przy współpracy z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej. Zwizytowano miejsca niemieszkalne, w których przebywają osoby bezdomne tj.ogródki, altany działkowe, parki, pustostany, dworce, garaże. Osobom do których udało się dotrzeć każdorazowo proponowano pomoc w formie umieszczenia w placówce zapewniającej całodobowe schronienie.

Wyniki całej akcji i jej podsumowanie przedstawi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zdjęcia udostepniła KPP w Nakle nad Notecią