Pierwsza pomc w OW
06.07.2015 Radosław Szymeczko 856

Powtórka z pierwszej pomocy

W miniony piątek w Ognisku Wychowawczym działającym przy Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią po raz drugi w tym roku odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Tym razem zajęcia prowadzili ratownicy medyczni Damian Dębecki oraz Błażej Treliński. Dzieci nauczyły się jak profesjonalnie udzielić pierwszej pomocy dziecku oraz osobie dorosłej w przypadku utraty przytomności, omdlenia, zadławienia, poparzenia
i wychłodzenia organizmu oraz w przypadku powstania urazów ciała m.in. podczas wypadków samochodowych. Dzieci miały okazję ćwiczyć resuscytację na fantomie, zapoznać się ze sprzętem ratowniczym oraz powtórzyć i utrwalić wiedzę zdobytą w marcu. W szkoleniu mogli wziąć udział pracownicy Miejsko Gminnego Pomocy Pomocy Społecznej. Nasi goście pomimo upalnej pogody z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy dzielili się wiedzą, która może pomóc uratować życie.

Zdjęcia: Maciej Zawieruszyński

Tekst: Joanna Spandowska