Wypoczynek letni dla dzieci
11.08.2015 Radosław Szymeczko 801

W tym roku po raz czwarty Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią zorganiozwał wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży pochądzocych z rodzin dysfunkcyjnych oraz zagrożonych patalogiami. Tym razem kolonie odbyły się w Warszawie w dniach od 19.07.2015r. do 25.07.2015r. Dzieci zakwaterowane były w Europejskim Domu Spotkań Młodzieży. W trakcie pobytu koloniści zwiedzili stolicę w tym m.in. Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Stare i Nowe Miasto,  Stadion Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik, ZOO, Pałac Kultury, Złote Tarasy. Realizatorem zadania była fundacja „Bądź między nami”. W trakcie trwania koloni realizowany był program profilaktyczny.

Kolonie zostały sfinansowane z budżetu Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii Akcja Lato 2015.

W ramach zadania powierzonego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy zostanie wykonany również przez firmę Lutur z Lublina – kolonia letnia dla 7 osób w  Rzucewie w terminie od 05.08.2015r. do 18.08.2015r. (miejscowość położona nad morzem Bałtyckim) oraz przez Chorągiew Kujawsko-Pomorską ZHP – obóz letni dla 12 osób nad jeziorem w Funce 03.08.2015r.-16.08.2015r. Rekrutację na wypoczynek prowadzili pracownicy socjalni wśród rodzin objetych pomocą tut. ośrodka pomocy społecznej.