Portal
Karta Seniora 60+
19.10.2018 Radosław Szymeczko

Karta Seniora 60+ dla każdego seniora na obszarze całej Metropolii

Seniorzy wszystkich gmin członkowskich Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz (w tym także gminy Nakło nad Notecią) od dziś  mogą  korzystać z szeregu zniżek i atrakcji przygotowanych dla nich przez partnerów programu w ramach „Metropolitalnej Karty Senior 60+”.

16 października 2018r. odbyła się inauguracja Metropolitalnej Karty Seniora, której zasięg będzie obejmować całą Metropolię Bydgoszcz.

Bydgoska Karta Seniora funkcjonuje już od dwóch lat z dużym sukcesem. W związku                  z tym stwierdziliśmy, że warto połączyć siły i zrealizować projekt o nazwie „Metropolitalna Karta Seniora”, aby mieszkańcy bez względu na to gdzie mieszkają mogli korzystać z ulg i atrakcji przygotowanych przez partnerów zniżek w całej Metropolii. W związku z tym zawarliśmy porozumienie i mechanizm, który został z dużym powodzeniem wdrożony w Bydgoszczy zostanie realizowany w poszczególnych gminach. – tłumaczy Prezydent Rafał Bruski.

Z inicjatywy prezydenta Rafała Bruskiego, Bydgoskiej Rady Seniorów oraz grupy radnych Miasta Bydgoszczy powstał projekt „Bydgoska Karta Seniora 60+”. Bydgoska Karta Seniora 60+ umożliwia starszym mieszkańcom Bydgoszczy uzyskanie zniżek w wielu instytucjach i firmach zlokalizowanych na terenie Miasta, a nawet całego kraju. Od dziś bydgoski program realizowany będzie także na terenie gmin zrzeszonych w ramach „Metropolii Bydgoszcz”.

Dzięki Karcie seniorzy mogą skorzystać z usług psychologa, dietetyka czy zapisać się na kurs tańca. To wszystko oferują partnerzy Karty – W Bydgoszczy jest ich już ponad 80. Proponują zniżki na różne aktywności czy zakupy nawet do 50% pełnej wartości towaru i usług.

Każda gmina tworząca wspólnie Metropolię otrzymuje pakiet kart. Są one zindywidualizowane. Na każdej umieszczono herb danej gminy, aby podkreślić jej indywidualny charakter. Od dzisiaj wszyscy zainteresowani mogą składać wnioski o wydanie takiej karty.

Aby otrzymać „Metropolitalną Kartę Seniora 60+” trzeba będzie wypełnić wniosek i okazać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość i wiek osoby. Karta wydawana jest bezterminowo i bezpłatnie. Wnioski składać można w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
bip_logo_pomn1_grad.jpg
bezpieczny i aktywny senior logotypy RGB-01.jpg
Plakat.jpg
empatia-logo1.png